Kiedy występuje sztorm nad morzem

Wyjaśnienie, jak przygotować się na burzę

morski. Zapobiegnie to dezorientacji i ewentualnemu utknięciu na mieliźnie z powodu ograniczonej widoczności podczas burz. W skrajnych przypadkach piorun może również uderzyć w statek i zniszczyć całe wyposażenie elektryczne, w tym systemy nawigacyjne. Kiedy tak się stanie, będziesz wdzięczny, że wykreśliłeś swoją pozycję na tradycyjnej papierowej mapie morskiej.
Podczas wyprawy mogą Cię jednak zaskoczyć burze w górach. Co powinienem zrobić w tej sytuacji? Jak dowiedzieliśmy się z portalu Tatromaniak.pl, należy zacząć od odizolowania organizmu od podłoża. Pomoże Ci w tym plecak, torba, kurtka lub ręcznik. Połóż jeden z tych przedmiotów na ziemi i kucnij na nim. Twoje nogi powinny być razem.

Opis burzy

Sztorm to nic innego jak gwałtowny podmuch wiatru wiejący nad otwartymi wodami, powodujący spiętrzanie się i zapadanie fal. Często towarzyszą im burze, ulewne deszcze i gwałtowne zmiany ciśnienia atmosferycznego. Na dystansie 100 km ciśnienie zmienia się o ponad 5 hPa, zdarzają się też wahania do 30-40 hPa w ciągu 24 godzin. Podczas najsilniejszej burzy, kategorii 12 w skali Beauforta, wiatr przekraczał 120 kilometrów na godzinę.
deszcz), burze i lekkie ochłodzenie. Prognoza pogody na najbliższe dni. Silny wiatr i deszcz Wiatry są szczególnie silne na wybrzeżu – w porywach do 100 km/h. Na Morzu Bałtyckim będzie silny sztorm, który wepchnie wodę do rzek i kanałów wpływających do morza. dla szybkiego wzrostu

 

Ostrzeżenie dla marynarzy

Uważaj na pręty wystające z łodzi, mogą spaść lub poluzować się podczas burzy, a nie chcesz, aby linka zaplątała się w śrubę napędową. Poproś również personel o usunięcie ubrań, ręczników lub prześcieradeł, które schną na poręczy. Odrzucony ręcznik nie jest katastrofą na morzu, ale podczas sztormu im mniej rzeczy musi załatwić marynarz, tym lepiej.
To może kogoś złamać lub zranić. Dotyczy to nie tylko żeglowania w trudnych warunkach, ale żeglowania w ogóle. Wkładanie wszystkiego do szafek w salonie, zmywanie i odkładanie naczyń, upewnianie się, że na blacie kuchennym nie ma noży, a także zabezpieczanie piekarnika w przypadku przewrócenia może z łatwością wykonać jeden członek załogi. Kabiny też powinny być posprzątane. Na przykład plecaki lub inne przedmioty za drzwiami mogą uniemożliwić otwarcie drzwi, co może uniemożliwić wejście do kabiny.

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *

Wyszukaj wycieczkę

Polecane wpisy

Lato - im wcześniej kupujesz, tym więcej zyskujesz

Last minute