Kiedy jechać do Japonii, by jak najlepiej wykorzystać czas?

Japonia jest krajem fascynującym i nie zawsze zrozumiałym dla Europejczyków. Cechy polityki, położenie geograficzne oraz starożytne tradycje mieszkańców tego kraju doprowadziły do częściowej izolacji od innych państw. Z tego też powodu kultura Japonii, a także japońska estetyka mają wyraźne cechy, które odróżniają je od innych krajów. Kiedy wybrać się do Japonii? Co można tam zobaczyć?

Japonia – kiedy jechać?

Kiedy jechać do Japonii? Największa wyspa tego kraju przyciąga turystów praktycznie przez cały rok, jednak czas przyjazdu dla Japonii nie wszędzie jest taki sam. Co ciekawe, nie ma tam sezonu, kiedy ktoś chce pojeździć na nartach, zobaczyć kwitnące wiśnie, a ktoś tylko czeka na odpowiednią porę, aby zaszyć się na lokalnych plażach i odkrywać podwodny świat u wybrzeży azjatyckiego państwa w okresie letnim. Najważniejsze podczas określania daty przyjazdu jest wyznaczenie sobie celu podróży.

Archipelag japoński rozciąga się z północy na południe, co w znacznym stopniu wpływa na panującym w tym kraju klimat. Hakkaido to najzimniejsza wyspa, panuje tam klimat umiarkowany monsun z ciepłymi latami i długimi zimami, które obfitują w duże ilości śniegu. W południowym Honsiu i na wyspie Kiusiu klimat jest subtropikalny, a w północnej części Honsiu – kontynentalny. Najlepszy czas na podróż do Japonii przypada na okres od marca do maja i od października do listopada.

Lato w Japonii jest bardzo gorące, a temperatury utrzymują się tam na poziomie 34-38 stopni Celsjusza, natomiast wilgotność niekiedy przekracza 90%. Od czerwca do połowy lipca trwa pora deszczowa tsuyu. Pora tajfunów przypada z kolei na lato i wrzesień.

Co warto zobaczyć w Japonii?

Japonia słynie z niesamowitych zabytków, budowli i parków. Wycieczka do tego kraju jest okazją do poznania wyjątkowej kultury i wielu nowoczesnych rozwiązań technologicznych. Istnieje tam kilka miejsc, które należy obowiązkowo odwiedzić. Do takich z pewnością należy Park Narodowy Fuji Hakone Izu. Jest to jedno z najciekawszych miejsc przyrodniczych w Japonii. Rocznie odwiedza je około 20 milionów turystów. W parku zobaczyć można słynną górę Fuji, pięć dużych jezior górskich, która są położone na wysokości 1000 metrów nad poziomem morza, a także wodospady, gorące źródła, stare świątynie buddyjskie i sintoizm.

Innym wartym uwagi i największym parkiem w Japonii jest Park Narodowy Shinjuku Geen w Tokio. Zasłynął on dzięki swojej różnorodności i pięknu, które oferuje odwiedzającym. Znajdują się tam trzy duże ogrody – tradycyjny japoński, ogród francuski i ogród angielski krajobrazowy. Natomiast świątynia Itsukushima jest narodowym skarbem Japonii.

Starożytna świątynia Shinto znajduje się na japońskim morzu śródlądowym, w otoczeniu zielonych gór i zatok na wyspie Itsukushima, która znana jest także jako Miyajima. Zw względu na swoją wyjątkowo bogatą historię i przyrodę stała się miejscem pielgrzymkowym dla wielu tysięcy turystów.

Będąc w Japonii warto zwiedzić Muzeum Innowacji. Wielu podróżujących udając się do Tokio ma wrażenie, jakby przenieśli się w czasie – do przyszłości. Kenroku-en „Garden of Six Dignities” to jeden z najważniejszych i głównych japońskich parków. Został zaprojektowany dla idealnej i relaksującej rozrywki.

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *

Wyszukaj wycieczkę

Polecane wpisy

Lato - im wcześniej kupujesz, tym więcej zyskujesz

Last minute