Jakie zabytki warto zobaczyć w Polsce

Pomniki w Warszawie

Syrenka nad Wisłą, Lotnik na Ochocie, Chopin w Łazienkach Królewskich czy Kolumna Zygmunta przy Zamku Królewskim – te zabytki zna chyba każdy, kto choć raz był w Warszawie, przeglądał przewodniki czy portale podróżnicze. W stolicy Polski można jednak znaleźć znacznie więcej takich obiektów. Podczas kolejnej podróży do Warszawy odwiedź 5 z tych miejsc, które musisz zobaczyć.


Muzeum Narodowe w Warszawie można zwiedzać godzinami! Co można w nim zobaczyć? To warszawskie muzeum jest magnesem dla miłośników sztuki. Znajdują się w nim zbiory sztuki dawnej, malarstwa polskiego z XIII wieku oraz malarstwa obcego. Przyjrzyjmy się zbiorom sztuki starożytnej (egipskiej, greckiej, rzymskiej), chrześcijaństwa wschodniego, sztuki średniowiecznej i orientalnej. Zobaczymy tam numizmatykę, a jeśli chcecie odwiedzić inne oddziały Muzeum Narodowego w Warszawie, możecie skorzystać z tej listy:

Zabytki w Krakowie

9. Kościół św. Katarzyny Gdańskiej – Świątynia ta należała do Ojców Karmelitów. Warto zobaczyć: portret Matki Boskiej Bołszowickiej, XVI-wieczną ośmioboczną chrzcielnicę, wykopaliska archeologiczne na terenie nekropolii, kolumny Heweliusza oraz XV-wieczny fresk przedstawiający męczeństwo św. Piotra. Stanisław
↑ art. Artykuły 8-10 Konstytucji Młodzieżowej Rady Stołecznej Warszawy. Załącznik do Uchwały Rady Miejskiej Warszawy LXIV/1995/2009 Zarządzenie Rady Miejskiej Warszawy z dnia 22 października 2009 r. w sprawie powołania Stołecznej Młodzieżowej Rady Warszawy Uchwała LXIV/1995/2009 z dnia 22 października 2009 r. [W:] Urząd Miasta Warszawy [online]. bip.warszawa.pl, 22 października 2009 r. [Dostęp 2015-08.

Zabytki w Gdańsku

Darmowe atrakcje w Gdańsku opracowane przez Anię Annę Kotulę – Przewodnik po Trójmieście. Powyższe prace mogą być powielane bez zgody autora, pod warunkiem podania informacji o twórcy. Na dole strony znajduje się ikona PDF, z której można bezpłatnie pobrać cały artykuł.
Stocznie gdańskie stały się tłem dla jednych z najważniejszych wydarzeń w najnowszej historii Polski i Europy. Tak to się wszystko zaczęło: Solidarność, Okrągły Stół i ostateczny upadek polskiego komunizmu. Choć od tego wydarzenia minęły lata, pamięć o tamtych dniach żyje i jest podtrzymywana przez działające przy stoczni Europejskie Centrum Solidarności.

Jakie zabytki warto zobaczyć w Polsce

Jedna odpowiedź

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *

Wyszukaj wycieczkę

Polecane wpisy

Lato - im wcześniej kupujesz, tym więcej zyskujesz

Last minute