Gdzie warto jechać w góry

Wybierz się na malowniczą przejażdżkę

Dzisiaj zabiorę Was w miejsce, które czasami nazywane jest Bramą Doliny Baritz. W planach mamy malownicze ruiny pałaców i piękne parki. Będzie też spacer w poszukiwaniu smoków, a także wycieczka rowerowa wzdłuż Baryczy. Jeśli szukacie spokojnego niedzielnego spaceru, no cóż… już wiecie, gdzie szukać! I! … Czytaj więcej-
Jeśli jesteś fanem jazdy na nartach lub snowboardzie, wybierz się na Czarną Górę lub do Białki Tatrzańskiej. Zieleniec, Szklarska Poręba i Wisła też Cię ucieszą. Planujesz wyjazd z rodziną, ale niekoniecznie zależy Ci na aktywnym wypoczynku na stoku? Do wyboru Góry Stołowe, Pieniny lub Bieszczady. W każdym z tych miejsc znajdziesz idealne warunki do wędrówek, a także mnóstwo hoteli i lokali gastronomicznych. Na pewno nie masz powodu do narzekań.

Gdzie warto jechać w góry

Odwiedź pasmo górskie

Opisz szlak widokowy głównym grzbietem Wielkiej Fatry. Wzdłuż niej dotrzesz na najwyższy szczyt tej góry, a także odwiedzisz jedyne w okolicy sanktuarium. Dodatkowa sugestia przedłużenia wycieczki o kolejny dzień.
Szukasz miejsca na krótkie spacery po Górach Stołowych? Sporządzimy dla Ciebie wycenę. Odwiedź Fort Karola na zboczach Góry Ptak nad Lisią Przełęczą. To nie tylko piękny punkt widokowy w Góry Stołowe, ale także miejsce, które przypomina historię tych ziem. Skąd się wzięła twierdza pasma górskiego STOŁOWE? Fort Charles wznosi się na wzgórzu… czytaj więcej –

Odwiedź park narodowy

To największy i najdzikszy park w Polsce. Biebrzański Park Narodowy imponuje unikalną florą i fauną. Tutaj można aktywnie spędzić czas spacerując po bagnach, wdychając piękną przyrodę i przy odrobinie szczęścia spotkać jednego z wyjątkowych mieszkańców parku: łosia. Podobno najłatwiej ich znaleźć wczesnym rankiem lub wieczorem, kiedy idą na zakupy. Biebrzański Park Narodowy jest także domem dla niezliczonych ptactwa wodnego, saren, lisów, wilków i bobrów. Biebrza wije się przez park i jest szeroko rozpowszechniona w okolicy, zwłaszcza wczesną wiosną. Wtedy na rozlewiska przybywają gęsi, żurawie, bociany i wodniczki (ptak o bardzo charakterystycznym odgłosie). Tutaj jesteśmy daleko od cywilizacji, co jest wspaniałe.
Znane głównie ze swoich parków konserwatorskich, ale mają o wiele więcej do zaoferowania! Jeśli szukasz szczytów – polecamy Tatry, jeśli wolisz zobaczyć wspaniałe kawałki historii – tutaj znajdziesz najlepsze możliwości. Gdzie jeszcze mogę wybrać się na spacer na wakacjach? Jeśli nie chcesz spalić wakacji, ale nie boisz się nudy pieszych wędrówek, Góry Świętokrzyskie oferują wiele wspaniałych rekreacyjnych spacerów. Wspomnieliśmy o historii – możecie więc odwiedzić słynnego Bartka, nasze najstarsze drzewo w Polsce. Czy zastanawialiście się kiedyś, jak naprawdę wyglądała epoka lodowcowa? Podróżując do Jaskini Raj możesz doświadczyć jej alternatywy na własnej skórze – należy ona do najczęściej odwiedzanych miejsc w Polsce ze względu na swoje niezwykłe piękno. Do ciekawszych zabytków należą ruiny zamku w Bodzentynie, jeśli nie martwić się o złą sławę tego miejsca – Łysej Górze, choć trzeba przyznać, że obecny klasztor można tu odwiedzić wcześniej niż na sabat czarownic.

Gdzie warto jechać w góry

Podróż na plażę

Czasami wydaje się, że piasek jest tuż pod stopami, ale imprezowe wybrzeże nie zawsze wydaje się dobrym miejscem do odpoczynku. Wręcz przeciwnie, jeśli wolisz podróżować, podczas którego inni ludzie nie będą Ci przeszkadzać i zafascynuje Cię polska przyroda – wybierz się w góry. W tej kwestii nie zawiedziesz się różnorodnością dostępnych opcji bez wyjazdu za granicę! Jednak dla urozmaicenia podróży zawsze można wybrać się na Słowację po studenckie czekoladki lub czeski rum 🙂 Na szczęście w Polsce są górskie drogi ze wschodu na zachód, po których możemy wędrować do upadłego, miejmy nadzieję, że nigdy nie nadejdzie! Zobacz, gdzie warto wybrać się na górską wycieczkę!
Od lata 2016 mają do dyspozycji piaszczystą plażę nad rzeką Kamienica. Plaża znajduje się obok miejskich obiektów sportowo-rekreacyjnych. Jest tu dużo miejsca na relaks. Dzięki temu jest idealnym miejscem zarówno dla rodzin z dziećmi, jak i zorganizowanych grup znajomych. warto podkreślić…

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *

Wyszukaj wycieczkę

Polecane wpisy

Lato - im wcześniej kupujesz, tym więcej zyskujesz

Last minute